Články
Nařízení vlády nosit ochranné roušky
18.3.2020
vložil: Zlínský kraj
od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének;
Pomoc osamělým seniorům nabízí město Zlín
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
Statutární město Zlín ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže nabízí osamělým zlínským seniorům v nouzi, ve věku nad 70 let, zakoupení a dopravení krizového potravinového a hygienického balíčku do místa bydliště. 
INFORMACE ZDRAVOTNICKÝM A SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM – DISTRIBUCE OCHRANNÝCH POMŮCEK
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
Zlínský kraj obdržel v sobotu 14. března 2020 první zásilku ochranných pomůcek od Ministerstva zdravotnictví ČR. Jedná se o 2880 respirátorů typu FFP3 a 840 respirátorů typu FFP2. Ty se z rozhodnutí ministerstva rozdělily pouze mezi krajské nemocnice a Záchrannou zdravotnickou službu Zlínského kraje.
Město Uherské Hradiště zřizuje databázi dobrovolníků
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V době šířící se nákazy onemocnění novým koronavirem, uzavření institucí a nařízené celostátní karantény se obyvatelé Uherského Hradiště rozhodli nabídnout si vzájemně pomocnou ruku. Město proto zřídilo databázi dobrovolníků, do které se lidé mohou přihlásit. Nabízí pomoc s hlídáním dětí, nákupy i asistenci seniorům.
Město Kroměříž pomůže seniorům a zdravotně postiženým s nákupy
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
Služba je zřízena pro občany města Kroměříže a jeho místních částí. Lidé ji mohou využít v pracovní dny od osmi do 15 hodin. Službu připravilo město Kroměříž ve spolupráci s Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži a obecně prospěšnou společností ADRA.
Město Vsetín rozjelo dodávku potravin seniorům
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu město Vsetín počínaje dnešním dnem rozjelo dodávky nejnutnějších potravin osamělým seniorům nad 65 let. V úterý již dostali někteří z nich nákup do domu. Služba je zdarma, senioři zaplatí pouze hodnotu nákupu.