Články
REGIONÁLNÍ DOBROVOLNICKÉ CENTRUM ZLÍNSKÉHO KRAJE USPOŘÁDALO DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
15.12.2020
ZLÍN – Návštěvníky z řad neziskových organizací, příspěvkových organizací, obcí i zájemců o dobrovolnictví přivítali zástupci Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje ve čtvrtek 10. prosince na Dni otevřených dveří.
Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví 10. narozeniny
7.12.2020
vložil: Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín o.p.s.
Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví v těchto dnech 10. výročí svého vzniku. Veřejnou narozeninovou oslavu však bohužel musí odložit, prozatím proto vydala alespoň publikaci o své činnosti a o práci s lidmi s handicapem.
INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY DOMOVŮ PRO SENIORY, DOMOVŮ SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM A ODLEHČOVACÍCH SLUŽEB
4.12.2020
Vláda ČR přijala v pondělí 30. listopadu opatření platná pro třetí stupeň PES, z nichž vyplývá, že od soboty 5. prosince se změní návštěvní režim v zařízeních sociálních služeb. Návštěvy v domovech pro seniory, domovech se zvláštním režimem a odlehčovacích službách se mohou konat při dodržení opatření, která mají zabránit dalšímu šíření onemocnění Covid-19.
Den otevřených dveří v Regionálním dobrovolnickém centru Zlínského kraje
2.12.2020
Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje Vás srdečně zve na Den otevřených dveří. Dne 10.12. 2020, 10:00-15:30, Tř. Tomáše Bati 204, Zlín
Soutěž o mezinárodní cenu za výjimečné sociální inovace SozialMarie – Prize for Social Innovation
26.11.2020
Hledáme praxí ověřené, aktuálně probíhající, účinné sociální inovace ze všech sektorů a oblastí, realizované v zemích střední a východní Evropy. 15 nejlepších bude vyhlášeno a oceněno 1. května 2021. První tři ceny jsou ohodnoceny finanční odměnou vy výši 15 000 Euro, 10 000 Euro a 5 000 Euro, dalších 12 projektů obdrží cenu 2 000 Euro.
Ježíškova vnoučata
25.11.2020
Charitativní projekt Českého rozhlasu, díky kterému dárci splnili za tři roky na 52 tisíc přání osamělým seniorům, letos poprvé realizuje Nadační fond Českého rozhlasu. Letošní ročník přinese novinky, které reagují na aktuální situaci v domovech pro seniory. Jejich hlavním cílem bude propojení dárců i seniorů v době restrikcí.
Světový den štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday
24.11.2020
„Štědré úterý” letos připadá na 1. prosince 2020. V tento den se celý svět spojí, aby inspiroval k solidaritě a štědrosti. Pojďte společně s námi nejen v toto úterý, udělat něco dobrého. Tvořit pomocí dobra lepší svět. Ať už se jedná o darování peněz, času, věcí, nebo jen vykouzlení úsměvu na tváři člověku v nouzi. Každý projev štědrosti a každý dobrý skutek se počítá.