Výhodné úvěry z programu COVID II mohou získat i neziskové organizace
8.4.2020
vložil: Zlínský kraj
TZ: AVPO ČR, 31.3.2020

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II. Máme potvrzeno, že v jeho rámci mohou o zvýhodněné úvěry žádat nejen malé a střední podniky a OSVČ ale také neziskové organizace (například na podporu svých provozoven, chráněných dílen, sociálních podniků a dalších ekonomických činností).

Program poskytne příjemcům úvěrů ručení u komerčních bank a také jim umožní získat příspěvek na úhradu úroků až do výše jednoho milionu korun. Jedná se tedy o formu podpory, která může být zajímavá i pro řadu neziskovek.

Program je financován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Proto podpořené provozy (nikoli organizace) musí mít sídlo mimo region Hlavního města Prahy.

Pokud máte o úvěr zájem, obraťte se na pobočku své banky nebo jakoukoli komerční banku, kterou máte v dosahu. Podle vyhlašovatelů jsou banky připraveny, podají vám bližší informace a pomohou s podáním žádosti. 

Příjem žádostí bude spuštěn 2. dubna 2020. Doporučujeme však, abyste svoji banku navštívili co nejdříve a začali předjednávat podání žádosti.

Kontaktujte místní banku, která běžně poskytuje úvěry MSP a zpracujte žádost s nimi. 

Více informací najdete na webových stránkách:
https://www.cmzrb.cz/podnikatele/zaruky/zaruka-covid-ii/

Využít můžete také následující kontakt:

Ing. Marie Lafantová
Specialista pro styk s veřejností
Českomoravská záruční a rozvojová banka, a. s.
Jeruzalémská 964/4, 110 00 Praha 1
T: +420 255 721 476, M: +420 770 105 466
lafantova@cmzrb.cz, www.cmzrb.cz