V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU NABÍDL 14|15 BAŤŮV INSTITUT POMOC ORGANIZACÍM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB VE ZLÍNSKÉM KRAJI
9.4.2020
vložil: Zlínský kraj
ZLÍN - V době, kdy 14|15 BAŤŮV INSTITUT nemůže nabízet své služby a také další kulturní organizace Zlínského kraje připravují alternativní on-line programy, vznikla myšlenka přenést pomoc z oblasti kultury do oblasti sociální.

Současná situace přináší mnoho omezení také pro osoby se zdravotním postižením, které využívají sociální služby chráněné bydlení. A právě pro ně je určena aktivita, s níž přišli zaměstnanci  14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

„Kromě dobrovolného šití roušek ve svém volném čase a z vlastního materiálu jsme pro klienty chráněných bydlení také připravili sadu materiálů pro rozvoj teoretických i praktických dovedností.  Tematicky je tento set zaměřen na období Velikonoc, jara a připomenutí krás naší přírody,“ řekla Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu.

„Velmi vítáme tuto iniciativu naší kulturní organizace, protože vyplnit tvořivým způsoben v rámci aktivizačních činností momentální náročný čas je nesmírně důležité pro psychickou pohodu, a tedy i pro celkový zdravotní stav klientů chráněného bydlení,“ sdělila radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, která se připojila k doručení těchto setů.  Do organizací poskytujících tyto služby byly rozvezeny nejen ochranné roušky, ale také omalovánky a pastelky pro zájmovou činnost uživatelů služeb, mezi nimiž jsou lidé s lehkým až středně těžkým zdravotním postižením.

Materiály byly předány do Sociálních služeb Uherské Hradiště, do Sociálních služeb Vsetín – k další distribuci do chráněných bydlení a dále do Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Fryštáku.