Ukliďme Česko zapojením do celosvětové akce World Cleanup Day
10.9.2019
vložil: Zlínský kraj
Český svaz ochránců přírody ve spolupráci se spolkem Ukliďme Česko pořádá každoročně u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day celorepublikovou úklidovou akci. Letos připadá na 21. září.

Tisíce dobrovolníků se zapojí do úklidových akcí s cílem odstranit nepořádek ve svém okolí a zlikvidovat nelegálně vzniklé černé skládky.

Loňský rok 15. září proběhla doposud největší dobrovolnická úklidová akce v historii lidstva World Cleanup Day. „Během celosvětového úklidového dne se téměř 18-ti milionům dobrovolníků ze 157-i zemí světa podařilo sesbírat 82 000 tun odpadů. Dobrovolníci se sběrem odpadků snaží nejen přispět ke zlepšení životního prostředí v místech kde žijí, ale vyjádřit také svůj zájem o budoucnost naší planety a být příkladem i pro ostatní. Naším společným cílem je v budoucnu do úklidů zapojit až 5% populace, tj. 380 miliónů lidí.“, uvedl Miroslav Kubásek, národní koordinátor World Cleanup Day pro Českou republiku.

Jak se zapojit?

Zapojit se do celosvětového úklidu a přidat tak ruku k dílu nevyžaduje žádné velké přípravy – stačí jen přijít a pomoci. Koukněte na mapu úklidů (www.UklidmeCesko.cz/map/) a přidejte se k akci ve vašem okolí.

Pokud se ve vašem městě či okolí organizovaný úklid ještě nepořádá, zapojte vlastní iniciativu a veřejný úklid sami zorganizujte. Nebo pokud jste spíše sólista/ka, vydejte se sbírat na vlastní pěst.

Nezapomeňte, že každý sebraný kousek odpadu se počítá!

https://www.uklidmecesko.cz/