Webinář pro neziskové organizace: Erasmus+ vzdělávání dospělých

TCA (Training and Cooperation Activities) je označení pro širokou škálu mezinárodních i národních aktivit. Patří do nich kontaktní semináře, studijní návštěvy, tematické workshopy a konference či výzkumné studie. Společný cíl těchto aktivit je přispět ke kvalitativnímu rozvoji programu Erasmus+ a budování kapacit účastníků ze všech oblastí vzdělávání.
V rámci programu Evropský sbor solidarity existuje obdoba TCA pod označením NET (Networking Activities). Některé z těchto aktivit můžou být vhodné i pro vás.
Každá aktivita TCA a NET je navržena s ohledem na potřeby dané cílové skupiny. Proto je před samotným podáním přihlášky na aktivitu důležité věnovat pozornost tomu, zda je pro vás aktivita vzhledem k jejímu zaměření vhodná. Aktivity mohou cílit např. na pracovníky s mládeží, školitele, vedoucí mládeže, dobrovolnické mentory, kouče v mládeži, projektové manažery, tvůrce politik v oblasti mládeže, ale i sociální pracovníky nebo zástupce kulturních institucí.
Aktuální nabídka
- 9. 6. – 13. 6. 2025, Finsko - International Solidarity Project Meet-Up 2025 (přihlášky do 7. 3. 2025)
- 12. – 16. 5. 2025, Lucembursko - YouthFirst: Fostering Mental Health and Well-Being in Youth work (přihlášky do 15. 3. 2025)
- 13. – 18. 5. 2025, Belgie - Study Visit: Sustainable and creative green models involving young people (přihlášky do 22. 3. 2025)
- 6. – 11. 5. 2025, Německo - BeComm: Building Active Youth Communities
(přihlášky do 22. 3. 2025) - 26. – 29. 5. 2025, Česko - Opening the Door to New Volunteering Fields - focus on Cultural Institutions (přihlášky do 7. 3. 2025)
Jak se přihlásit?
Na většinu aktivit se lze přihlásit prostřednictvím portálu SALTO. Pro přihlášení je nutné si vytvořit na platformě uživatelský účet - SALTO pro sektor Mládeže.
Všechny přihlášky budou následně hodnoceny po kvalitativní stránce. V případě přihlašování přes portál SALTO je nutné, aby byla přihláška vyplněna v anglickém jazyce. Vzhledem k tomu, že počet účastníků každé aktivity je omezen, doporučujeme věnovat vyplnění přihlášky plnou pozornost a na všechny otázky odpovědět detailně.
Jakou finanční podporu dostanete?
Standardní aktivity
U mezinárodních aktivit, které se konají fyzickou formou dochází proplacení pevně stanovené částky, která bude uvedena ve smlouvě a která slouží jako příspěvek na náklady, které vzniknou ve spojitosti s účastí na akci. Výše této částky je stanovena v návaznosti na typ aktivity a lokalitu, kde se aktivita koná. Organizátor ve většině případů hradí ubytování, DZS tedy zpravidla poskytuje příspěvek na cestovní náklady. Možnosti finanční podpory jsou detailně popsány v dokumentu.
Online aktivity
Výše zmíněná finanční podpora se týká aktivit, které probíhají fyzicky. Část aktivit poté probíhá formou online konferencí či seminářů. Ty jsou pro účastníky zdarma a tím pádem není třeba poskytovat finanční podporu.
Pokud souhlasíte se zasíláním novinek, uveďte zde svůj e-mail a potvrďte přihlášení k odběru.