Světový den štědrosti a dobrých skutků se blíží!
16.11.2023
Staňte se součástí celosvětového dárcovského hnutí.

Giving Tuesday je světový den štědrosti a dobrých skutků. Slaví se od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro. Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého. Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá. Registrace dárcovských výzev a aktivit jsou otevřeny do půlnoci 23. listopadu v předvečer černého pátku. Zapojte se!

V Česku tento den od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Během sedmi let už Češi darovali v rámci štědrého úterý více než 340 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků. Giving Tuesday se v České republice stalo významným dnem, který každoročně oslavuje solidaritu a chuť pomáhat.

Zapojit se mohou jednotlivci, rodiny, neziskové organizace, školy, města, obce, malé podniky i velké firmy, staří, mladí. Jednoduše každý, kdo má dobré srdce a rozhodne se měnit svět k lepšímu.

Každý má něco, co může nabídnout ー čas, odborné znalosti, peníze, velké i malé věcné dary, jídlo, oblečení, hračky. Giving Tuesday propojuje a inspiruje lidi všech národností, náboženství a komunit k dobrým skutkům.

Zdroj: Giving Tuesday