Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví 10. narozeniny
7.12.2020
vložil: Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín o.p.s.
Sociálně terapeutická dílna VKCI slaví v těchto dnech 10. výročí svého vzniku. Veřejnou narozeninovou oslavu však bohužel musí odložit, prozatím proto vydala alespoň publikaci o své činnosti a o práci s lidmi s handicapem.

„V poslední době se stupňuje verbální agrese vůči lidem s postižením. I z toho důvodu vydáváme zmíněnou brožuru. Chceme veřejnosti prostřednictvím ní ukázat, že naši klienti jsou lidé, kteří se statečně perou se svými handicapy a že naše práce s nimi má smysl,“ vysvětluje ředitelka organizace VKCI Vsetín Soňa Zelíková.

Součástí publikace jsou i krátké vzkazy od klientů, které ilustrují jejich autoportréty. Píšou v nich o tom, co rádi dělají, o čem sní a v čem jim jejich handicap komplikuje život. „Doufáme, že brzy nastane vhodná doba proto, abychom výstavu portrétů a s ní spojenou narozeninovou oslavu dílny mohli uspořádat,“ dodává ředitelka Zelíková.

Dílnu v současné době navštěvují přes dvě desítky lidí s různými druhy postižení. „Díky pracovní terapii naši klienti rozvíjí své schopnosti proto, aby se více osamostatnili a podařilo se jim najít odpovídající zaměstnání,“ vysvětluje účel služby vedoucí dílny Lucie Škabrahová. To se podařilo již několika desítkám bývalých klientů. Pomohl tomu i projekt S handicapem do práce, který se v dílně realizoval.

Co se děje

V současné době žádné akce neprobíhají

DATABÁZE NNO
Registrovat
Vypsat organizace dle: