Škola občanské iniciativy (ŠOIka)
29.7.2021
vložil: Zlínský kraj
ŠOI je vzdělávací program letos soustředěný do jednoho intenzivního týdne. Naučíte se plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými a novými médii, zapojovat dobrovolníky, získávat na svoji činnost finanční prostředky a zároveň i vy sami můžete přispět do programu a sdílet s ostatními své zkušenosti, vědomosti, nápady a nadšení.

Hnutí DUHA

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat?
Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti?
Chcete získat či dále rozvíjet praktické znalosti a dovednosti potřebné pro práci a orientaci v aktivitách a projektech občanských iniciativ a v neziskovém sektoru?
Plánujete založit vlastní občanskou iniciativu?
Pokud jste na některou otázku odpověděli ano, pak je Škola občanské iniciativy (ŠOI) Hnutí DUHA určena právě pro vás.

 

Termín: 23. - 29. 8. 2021

Místo: Středisko ekologické výchovy SEVER, Horská 175, Horní Maršov 542 26

 

Témata: Občanské kampaně, Klasická i nová média, Dobrovolnictví, Fundraising

Komu je ŠOI určena?
Tento projekt je určen členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům nevládních neziskových organizací, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Vítáme zejména úplné nováčky z České republiky i ze Slovenska.

Jdete do toho?
Přihlaste se nejpozději do 14. 8. 2021 vyplněním přihlašovacího formuláře. Obvykle se hlásí více lidí, než umožňuje kapacita kurzu, proto je součástí přihlášky také motivační dopis, na základě kterého budou účastníci vybráni.

O ŠOI obecně

Škola občanské iniciativy je unikátní vzdělávací projekt Hnutí DUHA, který má své kořeny v roce 1999, kdy se uskutečnil první ročník a pokračoval až do roku 2005. Převzal nad ním tehdy záštitu Petr Pithart, přičemž mezi absolventy se zařadily mnohé osobnosti, jež jsou dnes aktivní ve veřejném prostoru. Patří k nim kupříkladu Jiří Koželouh, současný programový ředitel Hnutí DUHA. ŠOI je určena členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům nevládních neziskových organizací, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Po několikaleté pauze se Škola občanské iniciativy znovu otevřela v roce 2011 a od té doby ji absolvovalo víc než 150 lidí. Škola si vybudovala výbornou reputaci, což dokazuje i velký počet zájemců o tento typ vzdělávání (například poslední dva ročníky se na ŠOI přihlásil dvojnásobný počet zájemců než je kapacita kurzu).

Zdroj: O ŠOI | SOI Duha (hnutiduha.cz)

Co se děje

V současné době žádné akce neprobíhají

DATABÁZE NNO
Registrovat
Vypsat organizace dle: