Proběhla BURZA FILANTROPIE pro okres Uherské Hradiště
13.6.2024
vložil: Zlínský kraj
V Uherském Hradišti se konala 12. června už třetí Burza filantropie!

Ve Zlínském kraji se jednalo již o třetí Burzu filantropie, v loňském roce akce proběhla pro okres Zlín a okres Kroměříž, pro letošní rok se počítá s okresem Uherské Hradiště a na podzim okres Vsetín.

Burza filantrpoe pomáhá realizovat prospěšné projekty neziskových organizací. Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací a probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů.

V případě Burzy filantropie prezentují svůj projekt neziskové organizace a ucházejí se o podporu donátorů z řad podnikatelů a veřejné správy. Ti mohou projekty podpořit finančními a materiálními dary nebo jinou vhodnou formou pomoci. Burzy se od začátku konají na několika místech Pardubického kraje a od roku 2023 ve Zlínském a Královehradeckém kraji, donátoři proto mohou podpořit neziskové organizace a jejich projekty v regionu, ke kterému mají bližší vztah.

Informace, jak burzy probíhají naleznete zde: Idea – Burza filantropie.

Poděkování patří Poradenskému a krizovému centru za organizaci a samozřejmě donátorům, kteří neziskové organizace finančně podpořili: Thermacut The Cutting Company, Zlínský kraj - oficiální stránka, Evektor Aircraft a FAVEX.

Podpořeny byly tři projekty těchto neziskových organizací:

Junák - český skaut, středisko Psohlavci Uherské Hradiště, z. s.  

Jejich snahou je obnova klubovny s velkým dopadem. Rádi by vybudovali využitelnou kuchyni, jak z hygienického pohledu, tak aby byla funkční pro hraní deskových her.

Komunitní centrum Mýtina

Jejich cílem je vybudovat multifunkční místnost pro volnočasové aktivity.

Charita Uherský Brod

Představili projekt Na Kávu - chtějí zřídit příležitostnou mobilní kavárnu, ve které budou vařit kávu klienti terapeutické dílny a dobrovolníci.

Celkem donátoři přispěli částkou 115 tisíc Kč.

Repotáž: Burza filantropie prezentovala tři projekty neziskovek | iTVS (itvs24.cz)

Co se děje

V současné době žádné akce neprobíhají

DATABÁZE NNO
Registrovat
Vypsat organizace dle: