POSKYTOVATELE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KRAJ SEZNÁMIL S PLÁNEM FINANCOVÁNÍ A VÝVOJEM EPIDEMICKÉ SITUACE
22.10.2020
vložil: Zlínský kraj
ZLÍN – Zlínský kraj každoročně pořádá setkání s poskytovateli sociálních služeb. Letos se toto setkání vzhledem k epidemickým opatřením uskutečnilo virtuálně prostřednictvím videokonference, která měla přes 100 přihlášení.

Poskytovatele sociálních služeb v kraji jsme informovali o plánu financování sociálních služeb v příštím roce a věnovali jsme se také zvládání koronavirové pandemie. Onemocnění pracovníků nebo čerpání ošetřovného z důvodu uzavření škol působí výpadky tolik potřebného personálu pro poskytnutí potřebné péče. Jako klíčové vnímáme pomoc rodinných příslušníků a zajištění potřebné péče o seniory v domácím prostředí. To zmírní jejich osamocenost a v domácím prostředí je také možné minimalizovat riziko nákazy onemocněním Covid-19,“ uvedla krajská radní Michaela Blahová, zodpovědná za oblast sociálních věcí, neziskový sektor a rodinnou politiku.

V době nouzového stavu se poskytovatelé sociálních služeb mohou s žádostí o pomoc obrátit na Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje. „Mohou nás informovat o personálním výpadku, my následně kontaktujeme studenty vybraných oborů a směřujeme je v rámci státem nařízené pracovní povinnosti do konkrétního zařízení, které pomoc potřebuje,“ sdělila Helena Miklová, vedoucí Odboru sociálních věcí.

Při poskytování sociálních služeb je velmi důležité používání ochranných pomůcek. Náklady na jejich zakoupení mohou poskytovatelé sociálních služeb uplatnit prostřednictvím žádosti o dotaci, kterou lze na Ministerstvo práce a sociálních věcí podat nejpozději do 29. října 2020.  

Podrobné informace o procesních záležitostech v oblasti plánování a financování sociálních služeb ve Zlínském kraji jsou zveřejněny na https://www.kr-zlinsky.cz/setkani-poskytovatelu-socialnich-sluzeb-zlinskeho-kraje-cl-2621.html