Nominujte na ocenění Neziskovka roku
21.9.2022
vložil: Zlínský kraj
Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájila jubilejní 10. ročník ocenění Neziskovka roku.

Neziskové organizace z celé České republiky se zaměřením na sociální práci, životní prostředí,
vzdělávání a jiné veřejně prospěšné aktivity se mohou do soutěže hlásit do 4. listopadu. Nedílnou součástí přihlašování organizací je jejich nominace fanoušky. Kromě ceny získají všichni přihlášení cennou zpětnou vazbu, která jim pomůže v jejich profesionalizaci.

Semifinalisté všech tří kategorií – malá, střední a velká neziskovka – budou známy 18. listopadu.

Z nich vzejde i držitel Ceny veřejnosti, o kterém rozhodnou hlasy všech, kdo chtějí a budou mezi 5. prosincem 2022 až 9. lednem 2023 hlasovat. Vítěz všech kategorií bude vyhlášen v lednu 2023 na slavnostním galavečeru.

Organizace, které nepostoupí do semifinále, získají zpětnou vazbu k vylepšení procesů v organizaci a také mají možnost se dále vzdělávat v rámci vzdělávacích kurzů NROS,“ upřesňuje Jakub Gloza, koordinátor Neziskovky roku.
Poslední velmi příjemnou novinkou je Cena Ladislava Čerycha za neziskový čin roku. V této kategorii ocení Nadace rozvoje občanské společnosti jednotlivce nebo organizaci, kteří nějakým způsobem pomohli k budování občanské společnosti. Cílem je zviditelnit vyjímečné skutky a projekty a ukázat ostatním dobré příklady praxe a inspirovat je.

Přihlášení příběhů je možné přímo na webu Neziskovka roku.