Město Uherské Hradiště zřizuje databázi dobrovolníků
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V době šířící se nákazy onemocnění novým koronavirem, uzavření institucí a nařízené celostátní karantény se obyvatelé Uherského Hradiště rozhodli nabídnout si vzájemně pomocnou ruku. Město proto zřídilo databázi dobrovolníků, do které se lidé mohou přihlásit. Nabízí pomoc s hlídáním dětí, nákupy i asistenci seniorům.

Na nastalou situaci zareagoval už v sobotu Sbor dobrovolných hasičů Jarošov. Na svých facebookových stránkách členové nabídli pomoc rodičům s hlídáním dětí a plněním školních povinností, seniorům jsou zas ochotni obstarat nákupy potravin.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line
I další dobrovolníci jsou připraveni pomoci s nákupy nebo zajištěním léků. Nabízí také úklid společných bytových prostor nebo prostě jen pomoc s čímkoliv, co bude třeba.

Zároveň město začalo hledat dobrovolníky, kteří by se zapojili do šití roušek pro potřebné. Ty je pak možné doručit na služebnu Městské policie Uherské Hradiště na adrese Hradební 174.

Průběžně aktualizovaná databáze dobrovolníků je dostupná na webu města. Pokud se rozhodnete přidat, kontaktujte Ing. Kláru Korvasovou na telefonu 731 687 993 nebo na mailu Klara.Korvasova@mesto-uh.cz.

 

Převzato z: https://www.novinykraje.cz/zlinsky/2020/03/16/hradistaci-stoji-pri-sobe-mesto-zrizuje-databazi-dobrovolniku/