Město Kroměříž pomůže seniorům a zdravotně postiženým s nákupy
17.3.2020
vložil: Zlínský kraj
Služba je zřízena pro občany města Kroměříže a jeho místních částí. Lidé ji mohou využít v pracovní dny od osmi do 15 hodin. Službu připravilo město Kroměříž ve spolupráci s Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži a obecně prospěšnou společností ADRA.

TZ: Město Kroměříž, 17.03.2020 | Jan Vondrášek

Senioři a zdravotně postižení lidé, kteří nemají možnost zajistit si sami nákup základních potravin, drogerie, léků a zdravotnických potřeb, mohou od středy 18. března využít nově zavedenou službu, která jim tyto potřeby obstará. „Omezení volného pohybu osob v době nouzového stavu dopadlo především na osaměle žijící seniory a handicapované lidi. Rádi bychom jim spolu s partnery, kteří se na této nouzové službě spolupodílí, usnadnili život v této obtížné situaci,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Senioři a zdravotně postižení se mohou od 18. března od osmi hodin obracet na pracovníka městského úřadu na čísle 720 744 884, který jim nákup zprostředkuje. „Nakupovány budou základní potraviny, drogistické potřeby, léky a zdravotnické potřeby do částky 500 korun na osobu. Zajištění nákupu a dovoz je bezplatné, hradí se pouze hodnota nákupu,“ popsal vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

 

TZ převzata z: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/seniorum-a-zdravotne-postizenym-pomuze-s-nakupy-mesto/