Ježíškova vnoučata
25.11.2020
vložil: Zlínský kraj
Charitativní projekt Českého rozhlasu, díky kterému dárci splnili za tři roky na 52 tisíc přání osamělým seniorům, letos poprvé realizuje Nadační fond Českého rozhlasu. Letošní ročník přinese novinky, které reagují na aktuální situaci v domovech pro seniory. Jejich hlavním cílem bude propojení dárců i seniorů v době restrikcí.

Letošní ročník je trochu jiný. I nás, stejně jako další oblasti života, výrazně ovlivnil covid -19 a tak jsme přemýšleli, jak zachovat v domovech radost, kterou tam zájem veřejnosti v posledních letech přinesl. Rozhodli jsme se proto zaměřit se tento rok na přání a dárky, které umožní společné aktivity seniorů v domovech nebo je propojí s vnějším světem. Tak, aby i v době, kdy budou domovy opět uzavřené návštěvám, nebyli senioři zcela opuštění a bez možnosti vyžití, které jim naplní někdy tak dlouhé dny. Zkrátka aby "to tam žilo". A také bychom si přáli, aby se dostalo více pozornosti a úcty personálu, který se o ně stará. 


Všem, kteří se rozhodli darovat kus sebe, svého času a peněz pro radost těch, kterým rodina a zájem chybí, předem moc děkujeme. Do této chvíle se vám podařilo splnit více než padesát tisíc přání seniorů. Moc dobře víme, že za dobu existence Ježíškových vnoučat navíc vznikly stovky nových rodin a to je to, co nás těší úplně nejvíce.

Děkujeme. Bez vás by to totiž nedávalo smysl. 

https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/