JAK BÝT KONKURENCESCHOPNÝ A USPĚT NA TRHU PORADÍ AKADEMIE PRO SOCIÁLNÍ PODNIKY
10.2.2023
vložil: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Uplatnění lidí s hendikepem na trhu práce v regionu a jejich zapojení do společnosti, to je hlavním cílem sociálních podniků. V letošním roce pro ně proto agentura CzechInvest s podporou Zlínského kraje připravila Akademii pro sociální podniky.

První ze série akcí s názvem MEET UP se ve Zlíně uskutečnilo 9. února 2023

„Sociální podnikání je oblast, kterou stojí za to podporovat. Přináší totiž prospěch celé společnosti. A to nejen tím, že pomáhá vytvářet pracovní příležitosti pro lidi, kteří by kvůli svému znevýhodnění jen velmi těžko hledali pracovní uplatnění. Proto se Zlínský kraj velmi rád zapojil do příprav těchto inspirativních setkání,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, odpovědná za sociální věci.

Akademie se zaměří na oblasti, které by měly posílit klíčové dovednosti pracovníků a podpořit rozvoj organizací. Cílem je pomoci zvýšit jejich konkurenceschopnost a udržitelnost na trhu. Účastníci mohou získat mnoho užitečných informací o tématech, jako jsou business plán a cenotvorba, marketing na sociálních sítích, řízení lidských zdrojů nebo možnosti podpory sociálního podnikání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. V rámci setkání je k dispozici několik odborníků, kteří rádi poskytnou individuální konzultaci.

Co je sociální podnikání?

Jde o podnikatelské aktivity prospívající společnosti a životnímu prostředí. Hraje důležitou roli v místním rozvoji a často vytváří pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním. Zisk sociálního podniku je z větší části použit pro jeho další rozvoj. Pro sociální podnik je stejně důležité dosahování zisku i zvýšení veřejného prospěchu.

Zpracoval: Vladimír Dostálek

Zdroj: Jak být konkurenceschopný a uspět na trhu poradí Akademie pro sociální podniky | Zlínský kraj (kr-zlinsky.cz)