Ekocentrum Na Pasece ve Zlíně-Velíkové finalistou soutěže Adapterra Awards
19.8.2021
vložil: Zlínský kraj

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards hledá inspirativní příklady toho, jak přizpůsobit krajinu, města a domy dopadům klimatických změn. Odborná porota z rekordního počtu 101 přihlášených projektů vybrala do finálového kola 18 projektů, mezi nimi i projekt ekocentra ze Zlínského kraje.

Jedním z příkladů dobré praxe je i Ekocentrum Na Pasece ve Zlíně-Velíkové“, jak uvedl Martin Ander, vedoucí programu klimatických adaptací z Nadace Partnerství. „Zahrnuje jednu z prvních tuzemských realizací takzvaných biosolárních střech – tedy střech pokrytých vegetací a zároveň solárními panely.“ Podle něj je tato kombinace prospěšná jak pro samotnou technologii, tak pro rostliny na budově.

Tento inovativní koncept byl oceněn odbornou porotou i v soutěži Zelená střecha roku 2021 prvním místem v kategorii Veřejná zelená střecha extenzivní.

Hlasovat pro nejsympatičtější projekt v soutěži Adapterra Awards může do 15. října také veřejnost, a to v kategorii Cena sympatie. Podpořit až dva favority z finálové osmnáctky mohou lidé na www.adapterraawards.cz. V soutěži se zájemci mohou inspirovat projekty jak z volné krajiny, tak i z městského prostředí.

Vítěze veřejného hlasování vyhlásí Nadace Partnerství spolu s vítězi vybranými odbornou porotou a speciálními oceněními, jako je nejlepší projekt na území hlavního města Prahy či nejlepší projekty česko-rakouského příhraničí, na slavnostním večeru 4. listopadu v Praze. Doprovodná odborná konference pod hlavičkou soutěže Adapterra Awards a Nadace Partnerství se bude konat již potřetí a letos bude zaměřena na adaptaci měst na projevy klimatické změny.

Harmonogram soutěže

●     15. 10. 2021   konec hlasování veřejnosti

●     4. 11. 2021     závěrečná konference a vyhlášení vítězů

Profil zlínského projektu v soutěži najdete zde: https://bit.ly/Adapterra_hlasování_Ekocentrum_Na_Pasece_Velíková

Fotografie projektu ekocentra najdete zde:
https://drive.google.com/drive/folders/1qsEVefpqY8ptS7BwCzKm7kVbRTLV8uW2

Při použití či poskytnutí třetím stranám prosíme vždy o uvádění autora a zdroje: Adapterra Awards, Nadace Partnerství (Vojta Herout)