Dobrovolníci šijí roušky, s rozvozem potřebným pomůže radnice ve Zlíně
17.3.2020

TZ: Statutárné město Zlín, publikováno: 17.3.2020

Zlín - Doporučení nosit roušky, ústenky či respirátory naráží na jejich nedostatek. Řada lidí se tak rozhodla roušky šít doma ručně a to nejen pro sebe, ale také pro potřebné ve svém okolí. S distribucí těchto roušek na správná místa může zase pomoci zlínská radnice.

Od středy 18. března až do odvolání se tak budou v podloubí radnice shromažďovat ručně šité roušky, které vyrobí dobrovolníci ze Zlína či okolí. Sběr roušek se uskuteční vždy ve všední dny od 9 do 16 hodin.

„Aktivity řady dobrovolníků si velmi ceníme. Za město tedy chceme zase pomoci s distribucí na potřebná místa, jako jsou domovy seniorů a zdravotnická zařízení či zařízení sociálních služeb,“ uvedl primátor města Jiří Korec. Vyrobené roušky vkládejte do připravených boxů.

Roušky musí být zabaleny v sáčku, doporučuje se po čtyřech kusech. V případě dodání většího počtu roušek nás prosím kontaktujte v rámci individuální domluvy na tel. 570 630 222.

Pomoci mohou i dobrovolníci, kteří jsou ochotni v době vyhlášeného nouzového stavu poskytnout jakékoliv služby nebo zboží. Zájemci mohou město kontaktovat prostřednictvím emailu: dobrovolnici@zlin.eu

Převzato z https://www.zlin.eu/dobrovolnici-siji-rousky-s-rozvozem-potrebnym-pomuze-zase-radnice-aktuality-5482.html