DNY DOBROVOLNICTVÍ VE ZLÍNSKÉM KRAJI ZAHÁJILA KONFERENCE V BAŤOVĚ MRAKODRAPU
27.9.2021
vložil: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Celodenní konferencí zahájilo Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje Dny dobrovolnictví zaměřené na činnost dobrovolnických organizací. Konferenci v Baťově mrakodrapu uvedla v pátek 24. září statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Snažíme se o rozvoj dobrovolnictví v našem kraji a setkání s organizacemi, které se této problematice věnují, k tomu mohou přispět. Kdybychom v někom probudili touhu věnovat se dobrovolnické činnosti, považovala bych to za úspěch. Dobrovolníků totiž není nikdy dost. Pracují v nemocnicích, pomáhají seniorům například s nákupy, dětem s doučováním. Ta nabídka činností může být velmi pestrá a lidé svou pomoc druhým mohou nabídnout třeba jen hodinu týdně, i to se počítá,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí a neziskový sektor.  

Konference se účastnili zástupci Národní asociace dobrovolnictví, Mezigeneračního a dobrovolnického centra Totem, Rozvojové agentury Žilinského samosprávného kraje, Skautského krizového centra a dalších organizací, které se rozvoji dobrovolnictví věnují.  Na páteční setkání v Baťově mrakodrapu naváže sobotní prezentace dobrovolnických činností v Dobrostánku, který mohou zájemci navštívit na Dni Zlínského kraje. „V našem Dobrostánku se v sobotu 25. září lidé dozvědí více o činnosti dobrovolnických organizací, o tom, co je potřeba k tomu, stát se dobrovolníkem a kde je takové pomoci zapotřebí. Nachystané budeme mít i různé aktivity, děti si u našeho stánku budou moci na památku vyrobit i placky,“ doplnila Jana Haluzová, vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje.  

Více o činnosti Regionálního dobrovolnického centra Zlínského kraje najdete na stránkách https://www.dobrovolnictvizk.cz/

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

24. 9. 2021

Zdroj: Dny dobrovolnictví ve Zlínském kraji zahájila konference v Baťově mrakodrapu | Zlínský kraj (kr-zlinsky.cz)