Digitální bezpečnost pro neziskovky
30.9.2022
vložil: Zlínský kraj
V Brně a Praze už 20. října 2022

Nezisk.Digital: Společně s Avast Foundation a Sdružením VIA pořádá pilotní event pro neziskovky zaměřený na digitální bezpečnost
Z expertního partnerství Česko.Digital, Avast Foundation a Sdružení VIA vzešla první synergická akce. Neziskové organizace na ní mohou načerpat informace a praktické rady z oblasti digitálních technologií a online bezpečnosti.

Čemu se bude věnovat?
Můžete se těšit na efektivní půlden věnovaný především skupinovým konzultacím se zkušenými mentory. Probereme různé aspekty digitální bezpečnosti v neziskovém sektoru a nasdílíme osvědčené postupy z organizací, které s ní mají bohaté zkušenosti z první ruky. Zároveň budete mít možnost osobně poznat experty z oboru a navázat cenné kontakty.

Akce se koná symbolicky v říjnu, který je již 10. rok měsícem evropské kybernetické bezpečnosti.

Kdy se koná?
Tento event pořádáme 20. 10. 2022 od 8:30 do 12:00 + přibližně hodina na networking.

Kde proběhne?
Akce poběží paralelně v Praze a v Brně v kancelářích Avastu, aby na ni mohli dorazit experti i neziskovky z více lokalit. Při registraci si jen vyberete, které místo konání vám víc vyhovuje.

Jaká témata probereme?
bezpečná komunikace skrz digitální nástroje - o své know-how se s vámi podělí Lukáš Korous, Karel Minařík, Tomáš Znamenáček
možnosti Google Workspace a Microsoft 365 pro neziskový sektor - vám poodhalí Ondřej Krupa, Silvestr Vandrovec Špaček a Jiří Bartušek
bezpečný design služeb - vám popíšou Martin Ladecký, Honza Slavík a František Tröster
základní právní otázky v oblasti digitální bezpečnosti - zodpoví Ondřej Kramoliš a Lucie Smolka
O jaká témata máte zájem, nám dáte vědět rovnou při registraci.

Jaký bude mít akce formát?
V menších skupinkách proberete s experty vybrané téma a vyměníte zkušenosti a dobrou praxi s ostatními neziskovkami. Nejdřív prodiskutujete s jednou skupinou první vybrané téma a po hodině diskuze přejdete na druhé téma s dalším mentorem/mentorkou a účastníky. Na závěr setkání bude ještě prostor na networking s experty i dalšími účastníky.

✨Akce je zdarma
✨Setkání je fyzicky v Brně nebo Praze (dle vaší preference)

Pro koho je akce určená?
Pro střední a menší neziskové organizace, jejich ředitelky a ředitele, projektové manažerky a manažery, IT nadšence a nadšenkyně.
Výstupem pro vás by měl být seznam aktivit, které chce vaše neziskovka v dané oblasti podniknout. Proto budeme rádi, když od vás dorazí ideálně dva zástupci. Díky tomu stihnete probrat víc témat a dokážete lépe podpořit zavedení novinek do vaší organizace. 

Jak se přihlásit?
Počet míst na akci je omezený, proto si místo pro sebe a kolegu či kolegyni zarezervujte co nejrychleji. Každého účastníka prosím přihlaste zvlášť. Registrujte se na událost na odkaze.

Pokud máte doplňující dotazy, napište na romana@cesko.digital.