Den Zlínského kraje nabídne pestrý program pro všechny
17.9.2019
vložil: Zlínský kraj
ZLÍN - Přinášíme vám malou ochutnávku toho, na co se můžete těšit na Dni Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 21. září od 9 do 22 hodin v Baťově mrakodrapu a jeho okolí. Podrobnější program najdete na www.denzk.cz. Přijďte, těšíme se na vás!

Podrobnější program najdete na www.denzk.cz . Přijďte, těšíme se na vás!

HUDBA
Den Zlínského kraje přinese spoustu hudebních zážitků. Kromě vystoupení žáků ze základních uměleckých škol se můžete těšit také na kapely Foxy Hunters, Docela kapela, Mirečkovi Sekeráše, FOR YOU, AG Flek a ARGEMA.

OCHUTNÁVKY DOBROT
Ochutnat budete moci velké množství dobrot od našich regionálních výrobců a budete si je moci také přímo zakoupit. Zároveň zde budou předána ocenění Perla Zlínska a Regionální potravina jejich letošním držitelům.

FARMÁŘSKÁ STEZKA
Zážitky i nové informace nabídne dětem Farmářská stezka a festival řemesel. Seznámí se zde například se zvířátky ze statku, vyzkouší si simulaci dojení krávy i další farmářské činnosti, budou poznávat rostliny nebo se dozví spoustu zajímavostí ze života včel. Na konci stezky na ně navíc čeká odměna.

UKÁZKY PRÁCE HASIČŮ
Na malé i velké návštěvníky čekají také ukázky Integrovaného záchranného systému, představí se jim tedy hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Bude možno prohlédnout si jejich vozidla a techniku, seznámit se se zásadami první pomoci nebo se dozvědět spoustu zajímavostí o jejich profesi.

„JEDU NA DŘEŇ“
V rámci akce „JEDU NA DŘEŇ“ se budete moci zapsat do národního registru dárců kostní dřeně. Najít vhodného dárce kostní dřeně je při léčbě leukémie klíčové. Bohužel, každý čtvrtý pacient takového nenajde. Co když to budete právě vy, kdo pomůže zachránit lidský život?

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ
Na mobilním dopravním hřišti budou dětem k dispozici menší i větší jízdní kola, odrážedla nebo šlapací motokáry. Kdo chce, může si přivézt svůj vlastní dopravní prostředek. Cyklistickou přilbu bude možné si zapůjčit.

MYSLIVCI, RYBÁŘI, VČELAŘI
Poslechnout si signály mysliveckých trubačů, obdivovat plemena loveckých psů, dozvědět se mnoho zajímavého z oblasti sportovního rybolovu nebo se seznámit s činností včelařských spolků – i tyto možnosti přinese Den Zlínského kraje.

… A MNOHO DALŠÍHO
Prezentace středních škol Zlínského kraje, ukázky zemědělské techniky, projížďky v kočáru s koňmi, malování na obličej, fotokoutek, projížďky Baťovou pracovnou a prohlídka zrekonstruovaných expozic Baťova mrakodrapu, pozorování slunce z terasy mrakodrapu, prezentace Mistrů tradiční rukodělné výroby, snížené vstupné do krajské galerie a muzea…

Zpracoval:Jan Vandík

13. 9. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

Fotogalerie