Den globální solidarity #GivingTuesdayCZ
30.4.2020
vložil: Zlínský kraj
5. května 2020 Giving Tuesday je globální dárcovské hnutí, které vzniklo jako protiváha nákupního šílenství spojeného s tzv. Black Friday. Cílem je inspirovat k dobrým skutkům, solidaritě a štědrosti.

Asociace společenské odpovědnosti se pod hlavičkou Giving Tuesday Česko připojuje ke globální akci #GivingTuesdayNow. Akce vrcholí v úterý 5. května 2020 dnem globální solidarity, kdy budou lidé z celého světa oslavovat dobré skutky učiněné v reakci na COVID-19.
Štědrost a solidarita má obrovskou moc sjednotit a uzdravit komunity v časech dobrých i zlých. Globální hrozba, jakou je COVID-19, se dotýká každého člověka na této planetě. Současně ale představuje skvělou příležitost se jako společenství globálně spojit.
V úterý 5. května vzdá celý svět včetně Česka hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným jedinci, občanskou společností, veřejnými institucemi a firmami v době pandemie koronaviru. Připojte se k milionům lidí z celého světa a projevte, nejen v tento den, vděčnost, solidaritu a štědrost. Spolu to zvládneme!

Do #GivingTuesdayNow se mohou zapojit neziskové organizace, podniky, školy, úřady i jedinci. Každý v rámci svých možností. Ať už se jedná o vykonání nějakého dobrého skutku, nebo jen projevení vděčnosti ostatním za pomoc a dobře odvedenou práci. Každý dobrý skutek se počítá. Inspirujte se našimi tipy:
1. Vyjádřete podporu zdravotníkům: Poděkujte jim, zašlete jim povzbuzující vzkaz, věnujte jim materiální dary v podobě roušek, dodržujte karanténní opatření. 

2. Podpořte vaši oblíbenou organizaci: Podpořte neziskovou organizaci nebo sociální podnik finančním či materiálním darem, sdílejte informace o jejich aktivitách a potřebách.

3. Pomozte drobným podnikatelům: Kupte si voucher na služby či produkty vašeho oblíbeného podniku, napište jim pozitivní online recenzi.

4. Bojujte s osamělostí: Popovídejte si se svým sousedem, zavolejte příbuzným, pomozte osamělému seniorovi.

5. Staňte se dobrovolníkem: Ušijte roušky pro sociální pracovníky, vyvenčete psa lidem v karanténě.

6. Vzdělávejte ostatní: Doučujte děti, vytvořte vzdělávací online kurz, naučte seniory využívat online objednávky.

7. Sdílejte své dobré skutky: Sdílejte dobré skutky na sociálních sítích s #GivingTuesdayNow, #GivingTuesdayCZ, #SpoluToZvladneme a motivujte ostatní k akci.

https://www.giving-tuesday.cz/