Centrum pro rodinu Zlín slaví 30 let
2.5.2023
vložil: Zlínský kraj
Centrum pro rodinu Zlín v květnu oslaví 30 let své existence. Oslavy proběhnou 11. a 12. května v prostorách centra a na parkovišti vedle kostela na Jižních Svazích.

Tisková zpráva - Centrum pro rodinu Zlín, Okružní 5298
27.4., Zlín – Centrum pro rodinu Zlín v květnu oslaví 30 let své existence. Oslavy proběhnou 11. a 12. května v prostorách centra a na parkovišti vedle kostela na Jižních Svazích. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé, jehož součástí bude i odborná konference a workshop o rodinných vztazích. Rodiny s dětmi si mohou užít zábavné odpoledne na parkovišti u centra s prezentací činnosti Městské policie Zlín, Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru ČR. K dispozici bude také herna s deskovými hrami, tvořivá dílna, skákací hrad a další aktivity. Všechny programy jsou zdarma, na některé je však třeba se přihlásit předem.

V rámci oslav nabídneme vzdělávací i volnočasové akce, které jsou vlastně takovým malým průřezem naší činnosti,“ uvádí vedoucí Centra pro rodinu Zlín Michaela Straková s tím, že hlavním posláním organizace je podpora vztahů v rodinách. „Celoročně připravujeme vzdělávací a volnočasové programy pro děti i dospělé, kroužky, kluby, kurzy a tematické víkendy. Nejen rodinám nabízíme poradenství, podpůrné rozhovory a zprostředkování různých forem pomoci. Provozujeme také informační a poradenské středisko pro rodiny a seniory Family a Senior Point Zlín v Klubu 204 v Parku Komenského,“ pokračuje.

Čtvrteční první den oslav nabídne vzdělávání. Dopoledne se uskuteční minikonference pro odbornou veřejnost s názvem: „Rodina není jenom slovo“. Hlavním řečníkem bude mediátor, rodinný terapeut a předseda Rodinného Svazu Jan Zajíček. „Kromě odborné přednášky proběhne také moderovaná diskuze na téma „Co svědčí rodinám“, doplňuje Michaela Straková s tím, že jsou na program zváni především sociální pracovníci, pracovníci rodinných center, ale i další zájemci, kteří se zabývají podporou rodin a vzájemných vztahů. Odpoledne se mohou rodiče či prarodiče přihlásit na workshop s názvem „Jak podpořit pohodu v rodině“, který povede psycholožka a rodinná terapeutka Pavla Janečková Tomancová. Mluvit se bude především o emocích, jak s nimi zacházet a jak podporovat vzájemné vztahy rodičů a dětí. Přihlašování je spuštěno na internetových stránkách www.cpr-zlin.cz.

Páteční den otevřených dveří a zábavné odpoledne pro rodiny

V pátek 12. května zvou od 9 do 17.30 hodin pracovnice centra širokou veřejnost do prostor organizace na Okružní ulici ve Zlíně na den otevřených dveří. Od 15 do 17 hodin si přijdou na své především rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý program. „Děti se mohou těšit na prezentaci činností záchranných složek – Městské policie Zlín, Hasičského záchranného sboru ČR a Státní policie ČR, dále na skákací hrad, deskové hry, tvořivou dílnu, malování na obličej a další drobné aktivity,“ uvádí Michaela Straková s tím, že hlavním smyslem akce je nabídnout rodinám možnost spolu prožít hezké odpoledne. Hudebně program doprovodí manželské duo Pan Káč a paní Ká a vystoupí také děti z kroužku Sedmikrásek. Oslavy budou zakončeny mší svatou v kostele v 18.30 hodin. Více informací k programům lze vyhledat na internetových stránkách Centra pro rodinu Zlín www.cpr-zlin.cz.

Celou akcí se centrum zároveň připojuje k 15. ročníku Týdne pro rodinu, který ve spolupráci s mnoha prorodinnými organizacemi pořádá Rodinný Svaz ČR a také k Festivalu rodin Sítě pro rodinu.

 

Kontakt: Michaela Straková, tel: 732 376 193, email: cprzlin@gmail.com

 

Informace o organizaci

Centrum pro rodinu Zlín z. s. vzniklo v roce 1993. Posláním organizace je posilování hodnoty manželství a rodiny ve společnosti. Prostřednictvím kvalitní nabídky vzdělávání a trávení volného času pomáháme snoubencům, manželům a rodinám žít ve spokojených a stabilních vztazích. Pečujeme o všestranný rozvoj osobnosti dětí, dospělých i seniorů. Nabízíme kroužky, kurzy, podpůrná setkávání, vzdělávací workshopy, víkendy a pobyty pro rodiny. Činnost organizace vychází z křesťanských principů.

Co se děje

V současné době žádné akce neprobíhají

DATABÁZE NNO
Registrovat
Vypsat organizace dle: