Burza filantropie ve Zlínském kraji
9.2.2023
vložil: Zlínský kraj
Burza filantropie je transparentní nástroj k podpoře projektů neziskových organizací, který zároveň nabízí setkání zástupců podnikatelského sektoru, neziskových organizací a veřejné správy.

Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací a probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů.

Žadatelé hlásí své projekty v max. výši 50.000,- v předem stanoveném termínu prostřednictvím krátkého elektronického formuláře na webu www.burzafilantropie.cz. Projekty jsou na webu veřejně přístupné a o jejich postupu do finále rozhoduje svým hlasováním veřejnost a donátoři. Donátory jsou nejčastěji firmy, podnikatelé nebo zástupci krajských a obecních samospráv. V Den Burzy filantropie poté žadatelé prezentují živě své projekty, které postoupily do finále a ucházejí se o finanční a materiální dary nebo jinou potřebnou podporu od donátorů. Donátoři si mohou svobodně vybrat, které projekty a jakými dary v „Den Burzy filantropie“ podpoří.

Burzy filantropie jsou vždy spojené s konkrétním okresem. V roce 2023 se uskuteční Burza Filantropie 14. 6. ve Zlíně a 18. 10. v Kroměříži, v roce 2024 pak v Uherském Hradišti a ve Vsetíně.

Oprávnění žadatelé pro rok 2023 jsou nestátní neziskové organizace a sociální podniky působící v okrese Zlín a Kroměříž.

Úvodní seminář proběhne 21. 2. 2023 13-14hod online a jehož cílem je představit koncept fungování Burzy filantropie v prostředí Zlínského kraje.

Kromě krátkého úvodního semináře 21.2. (přihlašování na e-mail: lenka.pekarova@pkcentrum.cz) pro Vás chystáme přípravné semináře: 

„Jak napsat projekt do Burzy filantropie“ (29. 3. ve Zlíně a 30. 5. v Kroměříži) a

„Jak uspět na Burze filantropie“ (25. 5. ve Zlíně a 26. 9. v Kroměříži). 

Oba semináře mají za cíl podpořit Vás v napsání kvalitních záměrů a následně připravit na osobní prezentace v případě úspěchu projektu v hlasování a jeho postupu na Den Burzy filantropie. Přihlašování na přípravné semináře probíhá na webu www.burzafilantropie.cz .

 

Aktuality, principy fungování Burzy filantropie, pravidla i inspiraci naleznete na webu www.burzafilantropie.cz.

Aktuální informace naleznete také na Facebook na stránce s názvem Burza Filantropie ve Zlínském kraji.

 

 

Kontakt:

Mgr. Lenka Pekařová

projektová a PR pracovnice

lenka.pekarova@pkcentrum.cz

+420 777 591 045

www.pkcentrum.cz

 

Burzu filantropie realizuje Poradenské a krizové centrum, p. o. s podporou Zlínského kraje. Tvůrcem licence Burzy filantropie je Koalice nevládek Pardubicka.