Burza filantropie pomohla neziskovým organizacím získat prostředky pro jejich projekty
19.6.2023
vložil: Zlínský kraj
Částku 175 tisíc korun od dárců se podařilo získat pěti neziskovým organizacím během Burzy filantropie, která se vůbec poprvé uskutečnila ve Zlínském kraji. Tyto peníze využijí pro financování svých projektů, na něž by jinak jen těžce sháněly prostředky. Mezi donátory byl také Zlínský kraj, který byl jedním z hlavních partnerů akce.

Obdržet potřebnou finanční či materiální podporu pro jejich projekty pomohla pěti neziskovým organizacím Burza filantropie, která se ve Zlínském kraji premiérově uskutečnila ve středu 14. června v prostorách zlínského 14I15 BAŤOVA INSTITUTU. Burza filantropie vznikla v Pardubickém kraji a letos se nově rozšířila i do Zlínského kraje, kde ji zastřešuje krajská příspěvková organizace Poradenské a krizové centrum. Zlínský kraj je jedním z jejích hlavních partnerů.

Burza filantropie zprostředkovává osobní setkání zástupců neziskových organizací s donátory z řad firem i veřejné správy. Organizace mají možnost představit jim svůj nápad a získat potřebnou podporu pro projekt, na který by jen těžko sháněly peníze z obvyklých grantů a dotací.

„Jsem moc ráda, že se Burzu filantropie podařilo rozjet i u nás ve Zlínském kraji. Všechny přihlášené projekty jsou úžasné. Chci moc poděkovat našemu Poradenskému a krizovému centru, protože není úplně obvyklé, aby v sociální oblasti, která je extrémně podfinancovaná a všichni mají svých problémů dost, se jedna organizace rozhodla, že pomůže těm ostatním sáhnout si na další finanční prostředky. Velmi si toho vážím a děkuji všem, kdo se do Burzy filantropie zapojili, ať už organizátorům, neziskovkám nebo dárcům,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Na Burze filantropie své projekty prezentovalo pět organizací – Nedoklubko, Klub přátel a turistiky Přerov, Azylový dům pro matky s dětmi, Středisko rané péče EDUCO Zlín a Salesiánský klub mládeže, Dům Ignáce Stuchlého z Fryštáku. Pro své projekty se jim podařilo nakonec získat dohromady 175 tisíc korun, a to od celkem osmi dárců.

Byl mezi nimi i Zlínský kraj, který se rozhodl rozdělit 50 tisíc korun mezi tři projekty. První z nich nazvaný „Blíž svému miminku do dlaně!“ připravuje Nedoklubko, organizace podporující rodiče předčasně narozených dětí. Druhý podpořený projekt realizuje Klub přátel turistiky a sportu Přerov a nese název „Korálky pro Natálku“. Jeho cílem je zajištění prostředků na intenzivní léčbu malé Natálky z Otrokovic, která má kombinované zdravotní postižení. Třetí aktivita, kterou se kraj rozhodl podpořit, se jmenuje „Člověče, hyb sa!“ a chystají ji salesiáni z Fryštáku. Má za cíl otevřít nový volnočasový kroužek brazilského jiu jitsu pro mládež pod vedením zkušeného lektora.

V letošním roce se ve Zlínském kraji ještě uskuteční Burza filantropie také pro okres Kroměříž, v roce 2024 naváže okres Uherské Hradiště a Vsetín. Kromě neziskových organizací mají možnost podat svůj projekt i sociální podniky. Přihlásit se a také najít další informace lze na webu www.burzafilantropie.cz.

Zpracoval: Jan Vandík Burza filantropie pomohla neziskovým organizacím získat prostředky pro jejich projekty - Zlínský kraj (zlinskykraj.cz)

Co se děje

V současné době žádné akce neprobíhají

DATABÁZE NNO
Registrovat
Vypsat organizace dle: